Tė nderuar pasagjerė,  


Mbas tetė vite operimesh tė susksesshme nga Shqipėria drejt destinacioneve Europiane,

kompania Belle Air ėshtė e detyruar tė pezullojė pėrkohėsisht fluturimet pėr shkak tė bllokimit prej mė se 18 ditėsh tė llogarive bankare ne Shqiperi.

Kompania do tė rinisė njė proēes ristrukturimi gjatė kėsaj periudhe pėr t’u rikthyer sė shpejti me shėrbime e ēmime mė tė lira nė tregun shqiptar.

Nė kėtė proēes ristrukturimi, Kompania Belle Air fton tė gjithė investitorėt shqiptarė e tė huaj tė marrin pjesė pėr ripėrtėritjen e kėsaj historie suksesi tė biznesit shqiptar.


Per te gjithe pasagjeret qe duan te vazhdojne fluturimet me kompaninė Italiane Blue Panorama,

eshte ofruar mundėsina e mbrojtjes nėpėrmjet bilete me cmim te ulet nga Tirana drejt Italisė e anasjelltas si dhe per blerjen e biletave te tjera, duke kontaktuar ne nje nga numurat.

+355 4 2390 111 / +355 4 2390390 / +39 02 610 1448

Tė gjithė pasagjerėt qe kanė prerė bileta nėpermjet kartės sė kreditit dhe qė kerkojnė rimbursimin e biletave,

duhet tė kontaktojnė me bankat qė kanė leshuar kėto karta krediti dhe tė paraqesin kerkesėn sė bashku me referencat e biletės.  

Per rimbursimet e biletave te paguara jo me Karta Krediti  Ju lutem kontaktoni  +355 4 2 390 390.

Ju kėrkojmė ndjesė pėr shqetėsimet e krijuara nga ky pezullim i pėrkohshėm dhe gjithashtu JU falenderojmė pėr besimin tuaj nė gjithė kėto vite.


Kjo ėshtė njė ditė e trishtuar pėr JU pasagjerė dhe pėr tė gjithė stafin Belle Air!

 


 

 

Cari Passeggeri,

Dopo otto anni di attivitą di successo, Belle Air č obbligata a sospendere temporaneamente le proprie operazioni di volo a seguito

del congelamento dei propri conti bancari in Albania da pił di 18 giorni.

La Societą ha avviato un processo di ristrutturazione interna per ritornare su mercato pił efficace, coi prezzi pił bassi, e un servizio di qualitą migliore.

In seguito a questo processo di ristrutturazione, Belle Air invita gli investitori Albanesi e stranieri a fare parte della rinascita di questa storia di successo di un business nato in Albania.

Per tutti i Passeggeri Belle Air che volessero eseguire la procedura di ri-protezione Blue Panorama Airlines da Tirana verso l’Italia e viceversa,

e chiunque desideri acquistare un nuovo biglietto si prega di contattare uno dei numeri 

+355 4 2390 111 / +355 4 2390390 / +39 02 610 1448

Tutti i passeggeri che hanno prenotato il proprio biglietto con modalitą carta di credito e richiedono il rimborso dello stesso,

devono contattare la societą emittente la propria carta di credito ed inviare la richiesta di rimborso con i riferimenti del biglietto stesso.

Per richiedere il rimborso dei biglietti pagati non con carta di credito siete invitati a contattare: +355 4 2 390 390.

 

Ci scusiamo per l’inconveniente causato da questa temporanea sospensione e Vi ringraziamo per la Vostra fiducia dimostrata in tutti questi anni.

Questo e’ un giorno triste per tutti Voi ed anche per noi in Belle Air.

 


 

 

 Dear Passengers,  


After eight years of successful operations, Belle Air is obliged to temporarily suspend its flights due to the blocking of its bank accounts for over 18 days.

The Company has now started a process of internal restructuring aiming to return in the market more efficient, with lower prices and better quality service.

During this restructuring process Belle Air invites Albanian and foreign  investors to participate in the renovating of this story of success of business born in Albania.

For all passengers of Belle Air whom wish to proceed to be re protected with  Blue Panorama Airlines from Tirana to Italy e v.v. or buy a new ticket is advised to call one of the following numbers: 

+355 4 2390 111 / +355 4 2390390 / +39 02 610 1448

For all customers requesting refund: The customers should contact the bank that has issued their credit cards and show the ticket reference and payment receipt in order to request refund.  

                       To continue other refund procedures please contact: +355 4 2 390 390.


We apologize for the inconvenience caused from this temporary suspension and we thank YOU for your trust in all these years.


This is a sad day for you and for us at Belle Air.